Maty samochodowe Happy Way – informacje i instrukcje

Prawidłowy dobór rozmiaru maty i jej późniejszy montaż mają wpływ na przebieg użytkowania maty.

Mata ma na celu zapewnić w jak największym zakresie ochronę wnętrza samochodu przed zanieczyszczeniami związanymi z przewożeniem zwierzęcia/zwierząt.

Mata nie ma funkcji atestowanej stalowej klatki do przewozu zwierząt. Mata tworzy przestrzeń dla komfortu podróżowania z pupilem. Mata nie zatrzyma żywiołowego zwierzęcia przed próbami taranowania ścian i wysiadania z impetem z auta.

Mata po zamontowaniu musi stabilnie stać na siedzisku. Nie może dużo wystawać poza obręb siedziska. Mata nie może wisieć. Maty mają konstrukcję koszową/boxową nie przystosowaną do wiszenia.

Mata nie może być za długa, bo powoduje to kładzenie boków maty do wewnątrz. Niedopasowanie maty do parametrów wielkościowych siedziska, oparcia oraz brak prawidłowego wyboru maty do zachowań zwierzęcia podczas podróży skutkuje nieprawidłowym użytkowaniem maty i możliwością jej uszkodzenia.

Paski mocujące w matach są przystosowane do przekładania przez jeden lub dwa bolce zagłówka. Paski można także owijać kilka razy na bolcach.

Po zamocowaniu pasków mocujących przy prawidłowym montażu, ściany i boki maty powinny być bardzo lekko napięte.

Do samochodów ze zintegrowanymi zagłówkami należy zamówić matę z mocowaniem przystosowaną konstrukcyjnie do tego typu rozwiązań.

Na zamówienia indywidulne szyjemy maty z kołnierzowymi osłonami na zagłówki.

Przy psach dużych ras, w tym takich, które często przemieszczają się po siedzisku tylnej kanapy, bądź mają tendencję do wpadania w przestrzeń pomiędzy fotelami a kanapą zalecamy zastosowanie wypełniaczy przedłużających siedzisko tylnej kanapy. Wypełniacz zapobiegnie wpadaniu zwierzęcia w wolną przestrzeń a także zapobiegnie zniszczeniu maty. Wypełniacze szyjemy na zamówienie.

Przy zastosowaniu wypełniaczy jest możliwość szycia mat o poszerzonych podłogach, które będą spoczywały na wypełniaczu/wypełniaczach.

Na zamówienia szyjemy maty ze zmienionymi w stosunku do mat standardowych wymiarami i konstrukcjami. Można na zamówienie odszywać maty z wysokimi otwieranymi po obydwu stronach bokami, jednakże boki te nie mogą być wyższe niż przednia/tylna ściana maty.

Szyte przez nas produkty w tym maty samochodowe można prać w pralce w temperaturze 30 stopni z małym wirowaniem, bez użycia suszarki mechanicznej i bez użycia płynów zmiękczających. Niezastosowanie adekwatnego dla technicznych/kaletniczych/wodoodpornych tkanin sposobu prania, powoduje niszczenie tych tkanin i zmianę ich parametrów. To samo dotyczy wypełnień kaletniczych obecnych w każdej naszej macie i transporterze. Maty pierze się w całości. Do prania zalecamy dodatkowo stosowanie płynów do impregnacji typu NikWax

W przypadku mniejszych zabrudzeń matę wystarczy wytrzepać i przetrzeć szmatką.