Maty samochodowe Happy Way – informacje i instrukcje

Prawidłowy dobór rozmiaru maty i jej późniejszy montaż mają wpływ na przebieg użytkowania maty.Mata ma na celu zapewnić w jak największym zakresie ochronę wnętrza samochodu przed zanieczyszczeniami związanymi z przewożeniem zwierząt. Mata nie zastąpi funkcją atestowanej klatki do przewozu zwierząt. Tworzy przestrzeń dla komfortu podróżowania z pupilem, ale nie zatrzyma żywiołowego zwierzęcia przed próbami siłowego forsowania ścian i wysiadania z impetem z auta.

Mata po zamontowaniu musi stabilnie przylegać dnem do siedziska fotela. Nie może dużo wystawać poza obręb siedziska, nie może wisieć. Maty mają konstrukcję boxową, nie przystosowaną do wiszenia, więc przy prawidłowym montażu niemal cały ciężar zwierzęcia jest przenoszony bezpośrednio na podłogę maty i siedzisko (bez udziału ścian). Paski mocujące matę do zagłówków są przystosowane do przekładania przez jeden lub dwa bolce zagłówka (w zależności od rozstawu zagłówków). Przy prawidłowym montażu i ustawieniu długości pasków mocujących, ściany i boki maty powinny być bardzo lekko napięte.

Mata nie może być dłuższa niż siedzisko, ponieważ może to powodować pochylanie się bocznych ścian maty do wewnątrz. Niedopasowanie maty do parametrów wielkościowych siedziska i oparcia oraz brak prawidłowego doboru maty do wielkości i zachowań zwierzęcia podczas podróży skutkuje nieprawidłowym użytkowaniem maty i może prowadzić do jej uszkodzenia.

Mata do samochodu ze zintegrowanymi zagłówkami wymaga niestandardowego rozstawu pasków mocujących. Takie maty realizujemy na indywidualne zamówienie. Na indywidulne zamówienie szyjemy również maty z osłonami na zagłówki. Standardowa długość paska mocującego w macie standardowej to około 46cm mierzone po obwodzie paska.

Przy psach dużych ras, przy psach które często przemieszczają się po siedzisku tylnej kanapy, oraz tych które mają tendencję do wpadania w przestrzeń pomiędzy fotelami a kanapą, zalecamy stosowanie wypełniaczy przedłużających siedzisko tylnej kanapy.

Wypełniają one przestrzeń między przednimi a tylnymi siedzeniami, dając stabilne podparcie macie samochodowej. Zapobiegają wpadaniu zwierzęcia w wolną przestrzeń, a tym samym zapobiegają zniszczeniu maty. Wypełniacze szyjemy na wymiar, na zamówienie. Przy zastosowaniu wypełniaczy jest możliwość uszycia maty o poszerzonej podłodze, która będzie spoczywała na wypełniaczach i będzie wykorzystywała dodatkową powierzchnię między przednimi a tylnymi siedzeniami.

Na zamówienie szyjemy maty spersonalizowane o indywidualnych wymiarach.